Aksoy’dan Futbola Büyük Hizmet

19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Fedayi Aksoy’un, ‘Futbol Öğretim Programı’ isimli dördüncü kitabı piyasaya çıktı. Aksoy, Gazetemizi ziyaret ederek kitabı hakkında bilgiler verdi.

 

 

FUTBOL NASIL ÖĞRETİLİR?
Samsunspor eski altyapı koordinatörü, Türkiye Futbol Federasyonu eğitmeni ve 19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi, Fedayi Aksoy, önceki gün Hedef Halk gazetesini ziyaret ederek ‘Futbol Öğretim Programı’ isimli yeni kitabı hakkında bilgiler verdi. ‘5-16 yaş gruplarına futbol nasıl öğretilir’ sorusunun sıkça sorulduğunu dile getiren Aksoy, “Bunun için bri program oluşturulamadığı gibi  oluşturmak isteyenler birlik sağlayamamıştır. Bununla birlikte nice gençlerimiz var olmadan, yok olmuştur. Yeni kitabımda futbol anlamında merak edilen konuların tümü yer almaktadır” dedi.
HEM TEORİK HEM PRATİK
Antrenörlerde oyuncu yetiştirme, geliştirme, yarıştırma ve değiştirme gibi sorunlar olduğuna dikkat çeken Aksoy, “Bende Samsun’un futbol potansiyelinin yüksek olduğunu bildiğim, ayrıca antrenörlerimizin ilgisini, isteğini ve yatkınlıklarını gördüğüm için onlara ışık tutacak ve yol gösterecek, düşünmeye sevk edecek, düşünürken kendinlerini geliştirmeyi sağlayacak bu kitabı ortaya çıkarttım. Hem teorik, hemde hemde pratiği içine alan 6-15 yaş arası çocukların yetiştirilmesi adına çıkartılmış ilk kitap olmasının mutlmuluğunu yaşıyorum. Temel amacım ise önce şehrime ve sonra ülke futboluna katkıda bulunmaktır” şeklinde konuştu.
KİTABINI TANITTI
19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Fedayi Aksoy, önceki gün Gazetemizi ziyaret ederek yeni çıkan kitabı hakkında bilgiler verdi.
Kaynak : https://www.hedefhalk.com/haber/aksoydan-futbola-buyuk-hizmet-1431969
03 Aralık 2018
252 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?