Aksoy’dan Sert Açıklama! Ahbap – Çavuş İlişkileri…

Samsunspor Gençlik Geliştirme eski sorumlusu Fedayi Aksoy yaptığı yazılı açıklama ile U21 takımının İstanbul deplasmanındaki Ümraniyespor U21 maçında yaşanan skandalla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

 

 

Samsunspor Gençlik Geliştirme eski sorumlusu Fedayi Aksoy yaptığı yazılı açıklama ile U21 takımının İstanbul deplasmanındaki Ümraniyespor U21 maçında yaşanan skandalla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Samsunspor U21 takımı ile Ümraniyespor U21 takımı arsında oynanması gereken maç başlamadan karşılaşmanın hakemi tarafından tatil edilmişti. Neden olarak da Samsunspor’un görevden istifa eden hocası Recep Sermet Boyar’ın lisansı ile yeni hocasının takımın başında  sahaya çıkarması gösterilmişti.

Bu yaşanan skandal üzerine Samsunspor Altyapı Müdürü ile Müdür Yardımcısı istifa ederken Gençlik Geliştirme Sorumlusu Fedayi Aksoy görevden alınmıştı.

Gençlik Geliştirme Sorumlusu Fedayi Aksoy, görevden alınması ile ilgili Samsun kamuoyuna açıklama yaptı.

İşte Fedayi Aksoy’un yaptığı o açıklama:

Samsun kamuoyuna saygı ile duyulur…

Temmuz 2015’de başladığım Samsunspor Alt Yapı Gençlik Geliştirme Teknik Sorumluluğu görevime son verilmesi öncesi oluşan bilgi kirliliği nedeniyle tarafımca cevap hakkı doğmuştur.

Göreve başladığım günden bugüne kadar futbolcu yetiştirmede temel anlayış olarak BİLGİ (antrenör),İNSAN (oyuncu) ve İMKAN(saha –araç-gereç ve ekonomi) üçlemesini ilke edindim. Tüm bunların kısıtlılığına rağmen bu süre içinde; Futbol okulunda öğretim formatı (yöntemi) değişikliği ile modern bir Eğitim anlayışına, yarışmacı gruplarımız” UEFA” normlarında çalışmaya, hocalarımızise yapılan teori ve pratik çalışmalarla kendilerini geliştirmeye başladı. Bunların yanında altyapı biriminin fiziksel yapısı dizayn edildi. Çalışanların sosyolojik yapısı değişti.

Bu süre içinde özellikle futbol okulundan başlayarak U17 takımına kadar gözle görülebilen bir gelişim ve değişim gözlendi. Örneğin, U14 takımından “5”oyuncu milli takım aday kadrosu havuzunda, U15 Milli takımında Kaleci Gökdeniz ve Batıkan, U16 da takip edilen oyuncular, U17 Milli takımında oynayan Enes İslam,Furkan Yıldırım ve Emir Koldere gibi isimler öne çıkmış Enes ve Furkan Yıldırım Profesyonel olarak  bizim gerçek vizyonumuzu göstermişlerdir.

Ne var ki ben,Samsunspor’u ve altyapısını daha fazla nasıl güçlü kılarım, nasıl geliştiririm derken;

Almanya’da bazı alt yapı kulüplerinde gözlem ve incelemeler yapmak için bulunduğum haftada, Ümraniye Belediyespor ile Samsunspor U21 takımları arasında oynanması gereken maç öncesi; bu durum başta Samsunspor Başkanı, alt yapı sorumlu yöneticisi, ayrıca durumun ciddiyetini Alt Yapı İdari Kadrosunda bulunan arkadaşlar ile paylaşıp yerine getirilmesi hususunda gerekli uyarıları yaptığımın bilinmesini isterim.

Yani Samsunspor Kulübü tarafından yapılan resmi açıklamanın aksine, konu tarafımca dikkate alınmış olup, yetki makamındaki isimlere çözülmesi yönünde hassasiyetle iletilmiş, sorumluluk yurt dışı seyahatim nedeniyle benden çıkmıştır.

Ancak, büyük bir onur ile göreve başladığım Samsunspor alt yapısında, kronikleşen ahbap-çavuş ilişkilerinin önündeki engel olarak görülmeye başlandığım andan itibaren; haksız, mesnetsiz ve art niyetli bir takım eleştirilere maruz kalmaya başladım.

Bu güne dek, sistemden beslenmekten başka bir özelliği olmayan bu çevrelerin, şahsımı direkt hedef almalarının nedeni budur.Samsun aidiyeti ve bir eğitimci olarak kamuoyuna, Samsunspor’un düzlüğe çıkabilmesinin, öncelikle kulüp içi veya çevresine çöreklenmiş bu fesat çevrelerinin sistem dışına tamamen atılması ile mümkün olabileceğinin altını çizerim.Çünkü Samsunspor’u ikbal ve itibar noktası olarak görenler, yine Samsunspor’un önündeki asıl engellerdir.

Göreve başladığım günden bu güne kadar desteklerini esirgemeyen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor Samsunspor’un geleceğinin mutlaka ve mutlaka kendi oyuncuları olması gerektiğinin altını çiziyorum.

Sonuç olarak bu durumun teknik değil idari olduğunu kamuoyuna sunarım.

SAYGILARIMLA…

kaynak : Samsunsporluyuz.Com

26 Nisan 2019
177 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?