Çocuklara bağırmayın

TFF Antrenör Eğitimcisi Fedayi Aksoy, ‘Bırakın çocuklar kendi yeteneklerini gösterecek şekilde oynasın. Onlara kenardan bağırmayın, eleştirmeyin. Çocukların gelişimi için motive edici sözcükler kullanın’ dedi

Samsun amatöründe birçok kulüpte görev yapmış 19 Mayıs Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi eğitim Görevlisi ve TFF Antrenör Eğitimcisi Fedayi Aksoy, antrenörlere seslendi. Devam eden ligleri takip ettiğini ifade eden Aksoy, “Küçük delikanlıların ligleri devam ederken, orada bunları takip eden antrenör sayısının az olduğunu görüyorum. Bu durumda bu yetenekli gençlerimizi kim keşfedecek merak ediyorum. Futbol İl Temsilcisi Hasan Özbulut dışında maçların tamamını izleyen başka bir kimse bulmak çok zor. Hem oyuncu yok diye hayıflanacağız, hem de maçları takip etmeyeceğiz” diye konuştu.

ANTRENÖRLERİ UYARDI

Aksoy, “Antrenör arkadaşlarımızın tutum ve davranışları da irdelenmeli. Bırakın çocuklar oynasın. Özgürce yeteneklerini rakipleri karşısında sergilesinler. İşe o potansiyel dediğimiz futbol kimliklerini çıkarma şansını kullansınlar. Siz de eğitim sürecinde keyifle işleyin onlara. Lütfen çocukları dışardan avazınızın çıktığı kadar bağırarak yönetip yönlendirmeyin. Çok eleştirmeyin, eleştirirken yaptığı iyi şeyleri söyleyin. Yapamadıkları için de motive edici sözcükleri kullanın. Hiçbir şey kaybetmezsiniz. Hemen her akşam izliyorum. Bu olumsuzluklara bire bir şahit oldum. Antrenörün sporcusuna rol model olması lazım” dedi.

19 Temmuz 2019
136 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?