Fedayi Aksoy’dan 15 Yaş Altı Futbol Eğitimi

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Fedayi Aksoy, futbol antrenörleri platformunun özel olarak organize ettiği çocukların gelişim özellikleri ve futbol temel ihtiyaçları konulu eğitim verecek.  

Kendisini Samsun futbolu ve sporcu eğitimine adamış olan Türkiye Futbol Federasyonu antrenör eğitmeni ve OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Fedayi Aksoy, futbol antrenörleri platformu tarafından üç gün sürecek olan eğitim programında antrenörlere çocukların gelişim özellikleri ve Futbol temel ihtiyaçları konusunda eğitim verecek. 18-20 Eylül tarihleri arasında Florya’da gerçekleştirilecek. 

KULÜP ALTYAPI KONSEPTİ
Türkiye’nin çeşitli illerinden katılım olduğu kursa  genellikle genç antrenörlerin sayısının daha fazla olduğu öğrenildi. Aksoy, kursun temel amacının ülkemizdeki futbol okulları ve kulüp altyapı konseptinin öğretim birliğinin sağlaması olduğuna dikkat çekerek, “Futbol temel ihtiyaçlarının neler olduğunu, kime ne zaman nerede nasıl ve hangi yöntemlerle öğretileceğinin uygulamalı olarak görüp öğrenmeleri olacaktır” dedi. 


ÇOCUKLARIN GELİŞİM ÖZELLİKLERİ

Kursun içeriğinin farklı uygulamaları da kapsayacağını belirten Aksoy, “Nasıl bir antrenör, nasıl bir eğitimci, 6-15 yaş altı çocukların gelişim özellikleri ve futbol temel ihtiyaçları, nasıl bir oyuncu yetiştireceğiz? Yaş gruplarının günlük haftalık yıllık antrenman planlamaları ve açılımları olacaktır. Bu konuları da işleyeceğiz. Geçtiğimiz gün Samsun Yol Kulübü’nün isteği doğrultusunda antrenörlerine uygulamalı eğitim verdim” diye konuştu. Zekai Anıl

18 Eylül 2020
165 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?