FUTBOL – ALT YAPIDA SAHA İÇİ UYGULAMALARI

 

Futbol, milyonlarca insanı en zor şartlar altında stadlara çeken, spor yapmaya özendiren, kötü alışkanlıklardan uzaklaştıran, spor ahlakını ve kültürünü en iyi şekilde yayan spor dallarından biridir.

Her spor dalında olduğu gibi ülke sporuna katkıda bulunup, dünya ülkeleri arasında üst sıralarda yer alabilmek için iyi bir eğitime ihtiyaç vardır. Bu da eğitimde yapılan çalışmaların derlenmesi ve ileri kuşaklara aktarılması ile olur. Türk futbolunun gelecek kuşakların çağdaş bilgilerle donanımlı olarak yetiştirilmesinde görev alacak Türk antrenörlerinin kaynak arayışı içersinde yaşadıkları problemleri çözmek adına hazırladığım bu kitapta, futbol alt yapısında ihtiyaç duyulan Teknik-Taktik ve Koordinasyon çalışmalarının yönetip yönlendirilmesi bakımından çözüm yolları aranarak tespitler yapılmış ve ihtiyaçlara biraz da olsa bu kitapta cevaplar bulunmuştur.

 

Kitap Hakkında Görüşler :

 

Futbol, sevinçte ve tasada geniş kitlelerin duygu odağı olabilme özelliği ile yalın spor tanımını aşarak pek çoğumuzun sısyal yaşantısını etkileyen bir nitelik kazanmıştır.  Futbol, günümüzde sosyal yaşamı sadece spor tanımının çok daha üzerinde etkiliyor. Bu nedenle üzerine yapılan çalışmalar artıyor. Ülkemizde futbol alt yapısı halen yeterli görülmüyor. Spor dallarında bilimsel bir alt yapımız yok ise başarımız da olmayacaktır. Değerli futbol adamı Fedayi AKSOY’un bu başarılı çalışmasının altyapı için emek veren sporculara yol gösterici olacağını ümit ediyorum.

 

Ferit BERNAY

OMÜ REKTÖRÜ

 


 

 

Futbol Antrenörleri dünyasında her zaman eksikliğini duyduğumuz yayınların çoğalması en büyük dileğimiz ve teşvik ettiğimiz konuların önünde gelmektedir.  Bu anlamda dostumuz Antrenör Fedayi Aksoy’un büyük emeklerle bizlere kazandırdığı “ALT YAPIDA SAHA İÇİ UYGULAMALAR” adlı kitabı, meslektaşlarımız için önemli bir referans kitabıdır. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dilerim.

 

İsmail DİLBER

TÜFAD Genel Başkanı


 

Değerli kardeşim Futbol Antrenörü Fedayi AKSOY’un hazırlamış olduğu “ALT YAPIDA SAHA İÇİ UYGULAMALAR” adındaki bu kitabın siz kıymetli meslektaşlarımıza önemli bir kaynak olmuştur. Türkiye’fdeki ihtiyaç duyulan bu tür konulara bu güzel eseriyle cevap verdiği için kendisini kutlar, başarılarının devamını dilerim.

Çetin GÜLER

TFF Ar-peg Eğitim Müdürü


 

Sevgili hocam çok titiz ve değerli bir çalışma olan kitabınızın Türk futbolunun gelişmesi için yararlı olacağına inanıyorum. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 

Ertuğrul SAĞLAM

Beşiktaş Teknik Direktörü

 


 

Öğrenmenin sonu yoktur diye düşünüyorum. Kitabı okudum, inceledim ve bilgilerimi tazeledim. Antrenör arkadaşlarıma bu kitabı tavsiye ediyorum. Eline sağlık Fedayi Hocam..

 

Yücel Uyar

U-20 Milli Takım Teknik Direktörü

 


 

 

Saha içi uygulamalar adlı kitabınızı büyük bir zevkle inceledim keyif aldım. Uzun zamandır düşündüğüm bir şeyi sizin gerçekleştirmeniz beni ayrıca mutlu etti. Yararlandım, oyuncularıma aktardım. Üst ve alt yapı hocalarıma armağan olarak verdim. Bir sonrakini de bekliyorum. Saygılarımla..

 

 

Giray BULAK

 Teknik Direktör

 


 

Sevgili Eşimin gece gündüz demeden büyük emekler harcayarak ben ve kızlarımıza atfen hazırladığı bu kitabın siz Antrenörler tarafından büyük kabul görmesinden dolayı kendisini kutluyorum.

 

Tülin Aksoy


 

 

 

29 Kasım 2018
1.212 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Muharrem Ersin Yüksel dedi ki:

    merhaba değerli hocam, ben İstanbulda yaşamaktayım Futbol okulu dahil bütün kategorilerde çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum. sizin kitaplarınıza nasıl sahip olabilirim acaba yardımcı olabilir misiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?