Tokat’ta Futbol Antrenörlerine sporcu eğitim kursu

 

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Tokat Şubesine üye Futbol Antrenörleri 6-9 yaş ve 9-13 yaş çocuklarına futbol kursu açabilecekleri sertifikaları almak üzere Türkiye Futbol Federasyonu, TÜFAD ve Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile açılan eğitim kursuna katıldılar. 17 antrenörün kayıt yaptırdığı kursu vermek üzere TFF Samsun Yetkililerince görevlendirilen Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi / Antrenörlük Eğitimi Okutmanı, Samsunspor’da da teknik direktörlük yapmış isimlerden Fedayi Aksoy Tokat’a geldi. Uzun Burun Tesislerindeki çim sahada 3 gün süren eğitimlerin sonunda Pazar günü TÜFAD Tokat Şube Başkanı Ercan Süsoy, Antrenör Hakan Alpay’ın da katılımıyla kurs bitişi için tören yapıldı.

Eğitmen Fedayi Aksoy ‘Çocukların ruhuna inerek bu işi öğreteceğiz. Çocukların yapabildiklerini kabul edeceğiz. Yaptıklarını takdir edeceğiz. Yapabilecekleri için teşvik edici olacağız.” vurgusuyla kursiyerlerine 6-9 yaş ve 9-13 yaş çocuklarını futbol için nasıl eğitecekleri yönünde bilgilendirdi.

Kursun sonunda teşekkür konuşmaları oldu, TÜFAD Şube Başkanı Ercan Süsoy, Fedayi Aksoy hocaya plaket takdim etti.

Fedayi Aksoy yaptığı konuşmada “arkadaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı ile Futbol Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği, hatta eğitimcilerini kendilerinin verdiği 3 günlük kurs süreci yaşadık. Bu süreç içinde TFF adına eğitim müdürümüz Yücel Uyar’ın selamlarını getirmiştim. Sizlerle birlikte olduk. 6-9, 9-13 yaş arasında çocuklara öğretim tekniklerinin nasıl olacağı hakkında sizlere yardımcı olup, bilgiler vermeye, bildiğiniz şeyler üzerine katkı yapmaya çalıştık. Sizler de büyük özveri gösterdiniz. Ne olur çocuklarla mutlaka iyi iletişim sağlamak durumundasınız. Mutlaka futbol terimlerini iyi kullanmak ve gösterimlerini sizler yapmak durumdasınız. Çocukları asla ve asla yapamayacaklarını yükün altına sokmamalısınız. Asla ve asla eğitimde herhangi bir ceza yok. Bu bakımından sizlere bir nebze katkı verdiysem kendi adıma çok mutlu olacağım. Bu arada TÜFAD Başkanı Sayın Ercan Süsoy ile Yavuz Konyar hocamıza teşekkür ediyorum.” dedi.

KURSA KATILAN ANTRENÖRLER

            3 günlük kursa katılıp, çocuklar için kurs açma hakkı kazanan antrenörlerin isimleri şöyle: Adnan Başalan. Ali Leblebici. Ayhan Demirel. Dağıstan Seylek. Ergül Ünal. Gökhan Keleş. Hüseyin Eşiyok. Mehmet Uğur İpek. Metin Tutgun. Muhammed Mustafa Duran. Muharrem Doğan. Murat Özer. Mustafa Bolat. Serkan Atıcı. Sururi Aytaç. Yavuz Konyar. Yekta Yavuzalp Yılmaz.

 

kaynak : http://www.tokatgazetesi.com/hll_haber_detay.php?id=36497

26 Nisan 2019
313 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?