Futbol Öğretim Programı Kitabı

 

 

Değerli Meslektaşlarım,

 

Futbol öğretim programı kapsamında antrenmanın bileşenleri olan teknik, taktik, fiziksel ve psikososyal içeriklerin öneminin arttığını ve bunların bilinmesi gerekliliğinin altını çizmek isterim.

Ülkemizde 6-15 yaş futbol öğretimi konusunda “nasıl öğretilir?” soruları sıkça sorulmuş, sorulmaktadır. Ancak cevabı kulaktan kulağa olup hep görece kısmıyla kalmıştır. Bunun için de standart bir program oluşturulamamış, oluşturanlar ise birlik sağlayamamıştır. Bu bakımdan nice yetenekli gençler var olmadan yok olmuştur, olmaktadır. Ancak TFF’nin son yıllardaki çalışmaları öğretim birliği açısından kayda değerdir. Söz konusu öğretim birliğinin sağlanması ve bu olumsuz durumun en aza indirgenmesi için; kime, neyi, ne zamani neredei ne kadar, nasıl, hangi yöntem ve tekniklerle öğretileceğinin planlanması gerekir. İşte yukarıdaki cevap niteliği taşıyan bu soruları hazırladığımız “FUTBOL ÖĞRETİM PROGRAMI” kitabında hem teori hemde pratik olarak bulacaksınız.

Bu kitabın sizlere ışık tutarak doğrulara yönlendireceğini ümit ediyor, ülkemizin futboluna hayırlı olsun diyorum.

11 Kasım 2018
4.810 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 45 YORUM

 1. Yasin KARIŞ dedi ki:

  Hocam kitaplarınız harika! Tebrik ediyorum, TFF’ de bile böyle kitaplar yok. Önümüzü açıp yol gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

 2. Mehmet Ali Can dedi ki:

  Sizin diğer çalışmalarınızı da yakından takip ediyorum.Gerçekten çok güzel hocam.Ben teknik direktörüm ben de yararlanıyorum.Bu kadar katkı verici kitap görmedim ülkede.Vallahi bravo emeğinize sağlık. Başarılı çalışmalarınızı taktir ediyor devamını bekliyoruz.

 3. Arş.Gör. Yücel MAKARACI dedi ki:

  Sevgili hocam; öncelikli eski bir öğrenciniz, şu anda ise meslektaşınız hatta oda arkadaşınız olduğum için çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Diğer kitaplarınızda olduğu gibi bu yeni kitabınızda da futbolda altyapı konusunu farklı bakış açıları ve güncel gelişmelerin ışığında yorumlamışsınız. Özellikle altyapılarda çalışan antrenörler için çok değerli bir kaynak olduğu görüşündeyim. Çalışmalarınızın devamını diler, gönülden tebrik ederim.

 4. Dr.Öğr.Üyesi Egemen ERMİŞ dedi ki:

  Futbolu hayatının her noktasına taşımış olan dünya literatürünü takip eden ve kaynaklarında kullanan Türkiye’de bir kaç futbol insanından biri olan Sevgili Fedayi AKSOY hocamı bu müthiş kitabından dolayı kutluyor yeni çalışmalarını merakla bekliyorum.Başarılar Fedayi hocam…

 5. Recai dedi ki:

  Derslerde ve çalışmalarda bize gayet faydalı olacak bilgi ve kaynaklar mevcut elinize emeğinize sağlık hocam

 6. Cem dedi ki:

  Kitapları nasıl temin edebilirim

  1. admin dedi ki:

   Merhaba. Telefon numaramdan ulaşabilirsiniz.

   +90 542 511 20 02

 7. Mehmet Dadaloğlu dedi ki:

  Hocam kitaplarınızı yakinen takip ediyorum ve hepsini de aldım. Ben UEFA -A lisanslı hocayım ama inanın tam futbolun içini yazmışsınız.
  A’ sından B’sine kadar her şey var içinde bunun için emeğine sağlık TFF ‘de bile böyle kitaplar görmedim. Başarılarınızın devamını diliyorum.

 8. Ahmet Çağatay dedi ki:

  Hocam kitaplarınız gerçekten çok güzel. Türkiye Futboluna böylesine güzel kitaplar sunduğunuz için minnettarım size. Başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Serkan GÜRSOY dedi ki:

   Değerli hocam sizlerin sayesinde artık ne yapacağız nereden başlayacağımız kaygısını atacağız inşaallah. Vermiş olduğunuz ekmeklerden dolayı çok çok teşekkür ederim hocam

 9. Mehmet Duran dedi ki:

  Hocam merhaba. Öncelikle yazmış olduğunuz kitaplarınız süper. Burada futbol ile ilgili her bilgi mevcut. Ellerinize sağlık teşekkürlerimi sunuyorum

 10. Seda Demir dedi ki:

  Kitaplar içerik ve konu olarak çok güzel bir şekilde sıralanmış. Yakın zamanda temin etmek için irtibata geçeceğim hocam. İyi çalışmalar diliyorum .

 11. oktay iyibil dedi ki:

  Diyecek söz yok harika kitaplar.üstelik DVD si de var.Net açıklamalı herkesin anlayacağı dilden.Ben bu hocanın kitapları ile kendimi geliştiriyorum helal olsun adama

 12. Dilara Kumru dedi ki:

  Çok başarılı ve yararlı bir video izlemenizi tavsiye ederim:))

 13. Dilara Kumru dedi ki:

  Ders anlatımınız gibi çok başarılı bir çalışma tebrik ediyorum

 14. okan aydın dedi ki:

  Değerli hocam kitaplarınızı yıllardır takip ediyorum içeriği bilimsel oluşu net anlaşılır ve gelişime açık oluşu gerçekten biz antrenörler için büyük önem taşıyor günümüz çağında böyle donanımlı ve bilimsel olan bu kitaplardan faydalanmayı tüm antrenör arkadaşlarımıza kesinlikle öneriyorum ellerinize sağlık teşekkürederim hocam.

 15. Dilara kumru dedi ki:

  Ders anlatımlarınız gibi gayet güzel

 16. Dilara kumru dedi ki:

  okulumuzda böyle başarılı bir hoca olması gururlandırıyor

 17. Nesim dedi ki:

  Ktapların hem teorik hemde DVD şeklinde uygulamalı olarak olması antrenörlerin daha çabuk kavrayabilmesi ve sporcularına doğru ve etkili bir şekilde aktarmasına yardımcı olur.Emeğinize sağlık hocam

 18. Ömer Faruk BUYRUK dedi ki:

  Tüm Futbol alt yapı antrenörlerine kılavuz niteliğinde bir kitap harika bir eser emeğinize sağlık Hocam.

 19. Mert Kutlu dedi ki:

  Ktapların hem teorik hemde DVD şeklinde uygulamalı olarak olması, içeriği bilimsel oluşu net anlaşılır ve gelişime açık oluşu, biz Antrenörler için çok önemli, teşekkürler

 20. Süleyman Dağlıhan dedi ki:

  Tek kelime ile müthiş kitaplar. Ben Türkiyede böyle herşeyi net açıklayan kitaplar görmedim.Emeğinize yüreğinize sağlık hocam.Biyoğrafinizi okudum bu övgüyü hak ediyorsunuz.
  Helal olsun size TFF nin yapması gerekeni siz yapmışsınız.Ayrıca sizi takip ettim istanbulda bir eğitiminizin görüntülerini izledim ve bir cümlenize de takıldım.
  Çocukların gelişimlerini bilmeyenler onların futbol temel ihtiyaçlarını karşılayamazlar.Çok hoşuma gitti her nerde yaşıyorsanız oranın çok şanslı olduğunu düşünüyorum.Tebrikler.

 21. MEHMET GÜRLER dedi ki:

  merhaba ben kahramanmaraştan yazıyorum. videolarınızdan çok faydalandım TFF C lisanslıyım kitaplarınızı da temin edeceğim çok fayda göreceğimden eminim. futbola yaptığınız bu hizmetden dolayı bizlere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim hocam… saygılar…

 22. YAVUZ GÜNER dedi ki:

  Son derece güzel. Bilimsel bir çalışma tüm hocalarımıza öncelikle de yeni başlayan hocalarımıza tavsiye ederim. Konular da güncel.

 23. gökhan germi dedi ki:

  güncel konular ve videolarla hoca adayları için kesinlikle harika kitap ve videolar.Elinize emeğinize sağlık.Gönülden yapılacak iş kesinlikle

 24. Burak Göksel dedi ki:

  Gayet başarılı bir çalışma tebrik ederim hocam. Öğrenmede kişiye çok katkısı ve yararı oluyor

 25. İbrahim Kıratlı dedi ki:

  Gayet bilgilendirici, öğretici ve geliştirici çok büyük yarar sağlıyor.
  Bütün Antrenörlerin yararlanması gereken harika kitaplar
  Fedai hocama teşekkür ediyorum tebrikler …

 26. Ferat ALTIKATOĞLU dedi ki:

  Türkiye de futbol öğretimi alanında her bilgiye sahip olacağımız kitapları her şeyiyle tam donanımlı olarak hazırlanmış biçimde görüyoruz içerisinde futbola dair aradığımız ne varsa bulacağımız yıllar boyu işimize yaracak kitaplar olmuş emekleriniz için teşekkürler hocam

 27. TEMRE dedi ki:

  Futbolumuzun en önemli sorunlarından birinin alt yapı eğitimine önem vermemek ve desteklememek olduğunu biliyoruz.
  Futbolda çalışacak tüm meslektaşlarımıza teorik ve uygulamalarının (DVD) harika bir şekilde anlatıldığı, açıklandığı kaynakların her zaman gerekli olduğunu ifade etmek isterim.
  Yıllarını bu mesleğe ve branşa adayan Akademisyen FEDAYİ AKSOY hocamın emeğine ve yüreğine sağlık.
  Saygıdeğer hocam, selam ve saygılarımı sunuyorum.

 28. Cem Doğan dedi ki:

  Değerli hocam , emek vererek içerik üretmekten vazgeçmeden biz yolun başında olan antrenör adayı arkadaşlara ışık tuttuğunuz için teşekkür ederim. Ayrıca sizin gibi bir hocanın da okulumuzda olması inanılmaz bir değer katıyor bize. Ders anlatımlarınızda olduğu gibi Dvd kitap içeriği ve anlatımı da gayet anlaşılır yönden. Teşekkürler

 29. Furkan Korkmaz dedi ki:

  Öncelikle kitaplar çok başarılı olmuş hem teorik hemde video uygulamalı olması çok açıklayıcı olmuş.Tüm altyapı antrenörlerine kılavuz olabilicek bir çalışma ve futbola dair herşey var.Ellerinize sağlık hocam teşekkür ederim…

 30. Celal Demir dedi ki:

  Tüm Futbol alt yapı antrenörlerine kılavuz niteliğinde harika bir kitap. Emeğinize sağlık hocam.

 31. Bedirhan dedi ki:

  çok başarılı gerçekten. verdiğiniz emeklere helal olsun.

 32. Kerem Ali Torunler dedi ki:

  Ülkemizin Yarayan Kanası Alt Yapı Eğitimleri Ve Özellikle Futbolda Eğitim sistemine bi ilaç gibisiniz hocam . ALLAH rağzı Olsun .

 33. Furkan Ahmet Gökce dedi ki:

  bu eşi benzeri bulunmayan bilgiler için ve bunları bize aktardığınız için teşekkür ederiz.

 34. Şahin dedi ki:

  kitapları nasıl temin edebiliyoruz ?

  1. Fedayi Aksoy dedi ki:

   Merhaba. Telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 0542 511 20 02

 35. Nesim Tanriverdi dedi ki:

  Türk futboluna büyük emekleriniz için teşekkürler hocam. Kitaplar antrenörlerin gelişimi için çok iyi bir yol gösterici.

 36. Mehmet Bagtur dedi ki:

  Hem teorik hemde uygulamalı olarak çok güzel ve başarılı bir kitap, antrenör ve adaylarına yön gösterecek bir çalışma olmuş. Güzel emekleriniz için teşekkürler hocam.

 37. Melih percin dedi ki:

  Çok güzel bir sayfa olmuş emeğinizin karşılığını alırsınız insAllah
  Başarılarınız devamını dilerim.

 38. Emin Esen dedi ki:

  Değerli, Fedi Aksoy hocamin daha önce cikarmış olduğu
  Kitaplarını almistim ve saha icinde rahatlikla uyguladim, ve
  hatta mobil telefonuma aktardım çok rahat bir sekilde kullandim
  Son çikarmis olduğu iki kitabida sipariş ettim. Sağolsun
  Bilgi paylaşmaktir diye bir hediyede gonderdi.Kendisine tesekkur e
  ederim.Başarilarinin devamini diler biz antrenölere vermis olduğu
  hizmetten dolayi tesekkur ederim

 39. serhat şimşek dedi ki:

  İlerik donemde inşallah antrenorluk hayatımda kullanacağım.Çok buyuk yardımcı ve ulkemıze kazandırılmış ellerınıze emeğinıze sağlık.

 40. seda taştemur dedi ki:

  merhaba kitapları nasıl temin edebilirim?

  1. Fedayi Aksoy dedi ki:

   Merhaba, 0542 511 20 02 Telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.

 41. Emin Esen dedi ki:

  Fedai Aksoy hocamın daha önceki yayınlarını aldım memnun kaldim
  Dvd leride mobil telefonuma yüklenmiştir faydasını çok gördüm,yeni
  Yeni yayınlarını sipariş ettim. Hocamın bizlere vermiş olduğu destetekten
  Dolayi teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?