KUVVET, SÜRAT, DAYANIKLILIK VE KOORDİNASYON DRİLLERİ GELİŞTİRİLMİŞ BASKI

Önsöz

Sizler farklı olmalısınız!

Değerli futbol Antrenörleri, Beden Eğitimi öğretmenleri ve spor akademisinde okuyan sevgili öğrenciler; aşağıdaki “kondisyona”a yönelik çalışma parametreleri ile sunulan driller sizleri her konuda bilgilendimek, bilginize bilgi katmak, desteklemek ve çalışmalarınıza ışık tutmak amacıyla hazırlanmıştır.

Yapacağınız planlamalar futbolcularınızın genel ve özel niteliklerini, takımınızın zayıf ve kuvvetli yanlarını, yapacağınız çalışmaların hangi dönemlerde hangi aşamalardan geçerek yapılacağını içine alarak yapılacağını içine alacak şekilde olmalıdır. Bu nedenle herhangi bir takımda başarıya ulaşmış bir programı alıp kendi takımınıza uygulamanız size başarı getirmeyecektir. Çünkü sizin “sihirli” olarak gördüğünüz o program, o takım için hazırlanmıştır. Belki de sizin takımınıza uygun değildir.

Değerli meslektaşlarım yeni yaklaşımlar geliştirmek zor ve süreç ister. Bilimsel kriterler doğrultusunda hazırlanmamış, hedef kitlenin özellikleri ile örtüşmeyen programların yararından çok zararının olacağı da bilinmelidir. Dolayısıyla kendinizi kandırmamak ve size inananları hayal kırıklığına uğratmamak için kendi programınızı kendi takımınızın genel özelliklerine uygun olarak hazırlamalısınız.

İnsanlar, kendi hedef kitlelerinin özellikleri doğrultusunda hazırladıkları programları uygularsa daha başarılı olurlar. Hedef kitleniz elinizdeki oyuncular olduğuna göre, onların algı, yetenek, beceri ve özellikleri doğrultusunda yapacağınız çalışmalara bu kitabın önemli katkılarda bulunacağını, amaçlarınıza ulaşmada kaynak olacağını düşünüyorum.

Saygılarımla..

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Serkan dedi ki:

    Değerli hocam; Bizler gibi daha henüz yolun başında olan antrenörlere ışık oluyorsunuz, çok teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?