Kuvvet, Sürat, Dayanıklılık ve Koordinasyon Drilleri II

Önsöz

Farklı Olun…

Değerli futbol antrenörleri, Beden Eğitimi Öğretmenleri ve Spor akademilerinde okuyan sevgili öğrenciler; kitabın içindeki KONDİSYON’a yönelik driller, çizimler, gerekli açıklamalar, çalışma ölçütleri ve örnek uygulamalar içeren DVD sizleri antrenman ve yüklenme konusunda bilgilendirmek ve bilginize bilgi katmak bu konuda destekleyip farklı olmanızı sağlamak ve çalışmalarınıza ışık tutmak amacıyla hazırlanmıştır. Kitabın sizlere ve Türk Futbol’una önemli katkılarda bulunacağına ayrıca bu alandaki var olan boşluğun doldurulmasına da gerekli katkıyı vereceğini düşünüyorum.

 

Kitap ile ilgili görüşler :

 

Türk insanı, ileri ülkeler diye adlandırdığımız ülke insanlarından hiçbir zaman daha yeteneksiz ve daha geride değildir. Hatta Türk insanı her alanda en kısıtlı olanaklar içerisinde dahi en iyisini yapma başarısını dünyaya göstermiştir. Yeter ki ülke olarak kendi insanımıza kendi antrenörümüze değer verip onlara sahip çıkalım. Sizin de Türk futbolunun gelişmesi, dünya futbolunda hak ettiği yerlere gelmesi için kendi alanınızda Antrenör eğitimine verdiğiniz önem ve özverili çalışmalarınız her türlü övgüyü hak etmektedir. Bu son eserinizle bunu bir kez daha gözler önüne serdiniz. Türk futboluna hayırlı olması dileğiyle TÜFAD ailesi adına en içten teşekkürlerimi sunarım. Saygı ve sevgilerimle.

 

İsmail DİLBER

TÜFAD Genel Başkanı

 


 

Eğitim kitabı yazmak için belirli özellikler ister. Her şeyden önce bilgili ve sabırlı olmak gerekir. Fedayi kardeşimizin bu öncelikleri yanında araştırıcılığı da kitabına fazlasıyla yansımış. Futbolumuzun hiç iyi gitmediği bu günlerde göstermiş olduğu fedakarlık taktire şayandır. Dolayısıyla kendisini içtenlikle kutlar, yaşamı süresince başarılar dilerim.

 

Metin TÜREL

Kurslar ve Milli Takımlar Eski Teknik Direktörü

 

 


 

Günümüzde futbol insanların çok büyük ilgi duyduğu ve katılım gösterdiği önemli toplumsal etkinliklerden biridir. Ekonomisi ile de dünyanın en büyük sektörlerinden biri haline gelmiştir. Kuşkusuz böyle bir dünyada var olmanın yolu üreterek varlığını sürdürmektedir. Tabii ki bu üretimin dünya pazarlarında yer bulabilmesi için en iyilerinden olmalısınız.

Bu manada çalışmalarda yenilikçi, çağdaş, bilimsel yaklaşımlar kullanmak gerekmektedir. Kitabı bu yaklaşım ile incelediğimde anlaşılabilir anlatımı , renkli görselliği ve kullanılabilirliği ile çok titizlikle hazırlanmış bir kaynak olarak buldum. Böyle bir kitabı bizlere kazandıran FEDAYİ AKSOY’u tebrik eder bu kaynağın tüm futbol eğitmenlerine yararlı olmasını dilerim.

 

Özkan SÜMER

Milli Takımlar Eski Teknik Direktörü

 


 

Futbol antrenmanında bilimsel uygulamaların performans ve başarıyı direk etkilediği ortadadır. Bu eserde bilimsel ve modern antrenman tekniklerinin ve çeşitlerinin en güzel uygulamalarını Türk futbolunun hizmetlerine ikinci kez sunan Fedayi hocamızı tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim.

 

Ertuğrul SAĞLAM

Bursa Spor Teknik Direktörü

 


Küreselleşmenin egemen olduğu dünyamızda teknolojinin ve kitle iletişim araçlarının yaygınlaşması toplumlardaki birçok alışkanlığın değişimine ve gelişimine sebep olmuştur. Futbolda bu değişimden etkilenerek dünyada ve ülkemizde popülaritesini koruyarak en çok izlenen ve oynanan spor branşı olma özelliğini devam ettirmektedir. Bu değişime ayak uydurabilmek için futbol antrenörlerinin, beden eğitimi öğretmenlerinin ve spor bilimcilerinin bu güncel değişimleri takip etme zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Değişen ve gelişen dünya şartlarını göz önünde bulundurarak futbolda başarıya ulaşmak için teknik, taktik unsurlarla beraber kondisyonel özelliklerinde gelişimi önem arz etmektedir. Günümüzde futbolcunun fizik kapasitesinin donanımlı olması, hareketlerin estetik ve ekonomik sergilenebilmesi için kuvvet, koordinasyon, esneklik, dayanıklılık gibi özelliklere antrenman programlarında, metotlara uygun olarak kapsamlı şekilde yer verilmelidir.

Sayın Fedayi AKSOY hocamızın Türk antrenörlerinin ve ülke futbolunun gelişimine katkısı olacak değerli bilgilerini yazdığı bu kitabı bizlerle paylaştığı için kendisine teşekkürlerimi sunarım.

 

 

Bülent Uygun

Elazığ Spor Teknik Direktörü

 

 

  Aerob Dayanıklılık       Anaerob Dayanıklılık   


           Sürat            Süratte Devamlılık   

    Kuvvet         Çabuk Kuvvet   

  Kuvvette Devamlılık      Koordinasyon   

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Mahmut dedi ki:

    Arkadaşlar aradığınız bir çok bilgi mevcut antrenmanlarımı artık yeniden şekillendireceğim.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?