OMÜ Futsal Takımı, şampiyon oldu

OMÜ Futsal Takımı, şampiyon oldu

SAMSUN,(DHA) – SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Futsal Futbol Takımı, şampiyon olarak Üniversite Salon Futbolu 1’nci Lige yükseldi.

Tokat’ta 3 – 7 Mart tarihlerinde yapılan üniversiteler 2. Lig Salon Futsal müsabakalarında Maraş Sütçü İmam Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ve Ahi Evran Üniversitesi’ni yenerek Üniversite Salon Futbol 1’nci Ligi’ne yükseldi. Daha önce de 1’nci Lig’de oynayan 2012-2013 sezonunda Türkiye’yi Hollanda’da yapılan Avrupa Üniverite Salon Futbolu’nda temsil eden OMÜ Futsal Futbol Takımı, ekonomik sıkıntılar nedeniyle sonraki sezonlarda lige katılmayınca otomatik olarak 2’nci Lige düşürüldü. Bu sezon yeniden lige katılarak şampiyon olan OMÜ Futsal Futbol Takımı, elde ettiği başarıyla dikkat çekti.

Takımın Teknik Direktörü Fedayi Aksoy, iyi bir performans sergilediklerini ifade ederek “Oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Bize bu başarıdaki imkanlarımızı sağlayan Rektörümüz Prof.Dr.Sait Bilgiç başta olmak üzere, tüm üniversite yönetimine, Sağlık Kültür Daire Başkanlığı’na ve Spor Bilimleri Dekanlığımıza teşekkür ediyorum. Ülkemizde her yönden sporun adresi Ondokuz Mayıs Üniversitesi’dir” dedi.

kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/omu-futsal-takimi-sampiyon-oldu-40388399

29 Kasım 2018
319 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?