Samsunspor Altyapısında Teori Ve Uygulamalı Eğitim!

Samsunspor Gençlik Geliştirme Merkezi Sorumlusu Fedayi Aksoy alt yaş gruplarına büyük önem verdiklerini söyledi. Hedeflerinin 5 yıllık planlamayla Samsunspor’un dışa bağımlılığını en aza indirmek olduğunun altını çizdi.

 

 

Şu ana kadar belki haber olarak dışa fazla yansıtamadık ancak içinde olanlar, taraflı tarafsız her birim ve Samsun kamuoyunun Gençlik Geliştirme merkezinde nelerin değiştiğini görmekteler.

Düzenli disiplinli hiyerarşik bir yapı içinde her birim çalışanı sadece kendi işini özveri ile yapıyor.

Eğitim olarak baktığımızda; Sezon başından itibaren planladığımız gibi tüm yaş gruplarımız özellikle  U10-11-12-13-14-15-16 takımlarımız  hem teori hem pratik hem de mental olarak disiplinli bir şekilde çalışmaktadırlar.

Çalışmalarımız UEFA standartlarında yapılmaktadır.Zaman zaman ben de yaş grubu hocalarımız ile birlikte antrenmanlara çıkıyor teori ve uygulamaları birlikte yapıyoruz. Bu esnada oyuncularımızı yakından tanıyor gelişenleri değişenleri aktarma fırsatı buluyorum.

Geçen hafta Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü U14-U15 ve U16 takımlarımız ile ayrı ayrı BASKI/KADEME /DENGE ve saha içi grup KAYMALARINI oyun formunda çalıştık.

Sevindirici tarafı çocuklara ne veriyorsanız karşılığını alıyorsunuz.Hafta sonu oynadıkları maçlarda sahaya yansıtmaları ise ayrıca bizleri mutlu etti.

Samsun kamuoyu hiç merak etmesin Samsunspor altyapısı emin ellerdedir.Bakınız U16 takımımızdan ENES, EMİR ve FURKAN milli takım oyuncusu oldu.Enes her milli müsabakada goller atıyor.

U14 takımımızdan 8” oyuncu milli takım seçme havuzuna davet edildi.

Sonuç olarak; Altyapı Merkezimizde yetiştiriyor,geliştiriyor yarıştırıp değiştiriyoruz.Kim ne derse desin skor’u ikincil planda tutuyoruz.Ayrıca tüm kulüpler bizim kulübümüz felsefesini ilke edindiğimizin de her zaman her fırsatta altını çiziyorum.

Buradan yola çıkarak Samsun’da yaşayan ben Samsunspor’luyum diyen herkesi desteğe , çocuklarını da futbol okulumuza getirmelerini öneririz.

 

kaynak : https://www.samsunsporluyuz.com/samsunspor-haberleri/samsunspor-altyapisinda-teori-ve-uygulamali-egitim-19404.html

26 Nisan 2019
165 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?