Samsunspor Yine Aynı

Uzun yıllar sezona hazırlıklı başlayamayan Samsunspor’da yine aynı durum var.

Neden mi…

Samsunspor‘u seven anlılar, şanlılar, unvanlılar, bu takım sahipsiz mi diye feryad-ı figan edenler, başarılı günlerde kongre salonunu şov alanına dönüştürenler şimdilerde kayıp.

Çıkarlar besbelli ortaya…

Çıkışları da ilginç olur.

Ya takım dibe demir atarken acımasızca eleştirileriyle ya da başarılı olurken şov için.

Halbu ki sağlığından ötürü en son el-verecek kişi sorumluluk bilinciyle sahiplenmişken onların kenarda durması Samsun ve Samsunsporadına kocaman bir ayıp değil midir.

Bilinmelidir ki.

Sıkıntı büyük.

Kulüp yetimhane gibi.

Parasızlık hat safhada.

Takımın futbolcu bazında içi boş.

Yakında lig başlayacak ortada takım yok.

Onun için özellikle bu sezon adeta kurtuluş mücadelesini yeniden verecek olan Samsun ve Samsunspor’a her koşulda destek verilmesi lazım.

Çünkü iklim değişiyor. Ya başkanın soyadı gibi bembeyaz kar yağar ortalık kar beyaz olur, ya da “Tusunami” olur alır götürür. Şu anki gösterge bu.

İçerden bakıldığında boş olduğu görülse de ancak dışarıdan markasını koruyan bir “Samsunspor” var hala.

Bunu korumak için hepinize – hepimize büyük iş düşmektedir. Yönetenlerin bunu taraftarına iyi anlatması, taraftarın da takımlarını bu bilinç içinde sahiplenmesi lazımdır.

Transferde ise Samsunspor Merkez oyuncuları bulup etrafını tamamlayabilirse başarılı olur. Yani takımı çekip çevirecek bir iki önder nitelikli oyuncuyu bulabilirse işi kıvırır.

Oyuncu seçimi çok önemlidir. Yabancı kontenjanlarında şu ortamda risk alınmamalıdır.

Ülke içinde süper ligde oynamış veya Bank Asya’da oynamakta olan yabancıları tercih etmek daha akılcı olur. 10-12 oyuncu alınıp kendi gençleri ile yapacağı bir harmanlama Samsunspor’u şekillendirir.

Erhan hoca ise yeni geldi. Türkiye gündeminde sıkça yer almasa da iyi bir seçim gibi görünüyor. Beklentilere ne kadar cevap verebilecek bekleyip göreceğiz.

Ancak mutlaka Başkana ve takıma her konuda her koşulda her yönüyle iyimser bakılmalı ve desteklenmelidir. Gerçektende iklim değişiyor ya “Kar beyaz” ya “Tusunami”.

ÖZE DÖNÜŞ

Bir başka tehlikeli boyut ta sıkça öze dönüş sözlerinin bilinçsizce söyler duruma gelinmesidir. Bu bir sığınma noktasıdır. Çaresiz olmaya başladığımızda hep bu düşünceler ortaya çıkar. Ama hiç te kolay değildir öze dönmek!Süreç ve cesaret ister. Halbu ki her an her fırsatta öze dönmek lazım ama dogru zamanda doğru işler yaparak. Uzun ve meşakkatli bir konudur bu öze dönmek. Ha deyince olacak iş değildir.İşte Samsunspor uzun yıllar bunu beceremiyor. Şimdi altyapıda genç yetenekli çocuklar var. Planlı öze dönüş onlarla gerçekleştirilmelidir. Kalıcı projeler yetenekli hocalar kaliteli ortam oluşturulduğunda birazda sabır ve zaman verildiğinde o özlenen dönüş kendiliğinden gelecektir.

Fedayi Aksoy

Tekkeköy Haber

29 Kasım 2018
305 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?